Zachodni Poradnik Łowiecki


Prenumerata roczna wynosi 52,00 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO

ZAMÓWIENIAZ przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.

Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.


W aktualnym 81 numerze Zachodniego Poradnika Łowieckiego dużo miejsca poświęcamy dzikowi. Zaczynamy artykułem Antoniego Przybylskiego „Winny dzik i myśliwy?”, w którym autor odnosi się do ciągle aktualnego pytania dotyczącego winy w roznoszeniu wirusa ASF, podkreślając po raz kolejny, że najważniejsze w tym temacie jest rygorystyczne przestrzeganie zasad bioasekuracji, a obniżenie zagęszczenia dzików do poziomu 1 dzik na 1000 ha powierzchni obwodu jest utopią, nie mającą żadnego biologicznego uzasadnienia. O selekcji dzika możemy przeczytać także w artykułach: Antoniego Przybylskiego „Odstrzał dzików pod lupą sejmowej podkomisji ds. monitoringu zwalczania ASF”, a także Wojciecha Metlera „Odstrzał sanitarny – inne spojrzenie”. O procedurze wydzierżawiania obwodów łowieckich pokrótce w materiale Michała Kolasińskiego „Co z dzierżawą obwodów?”. Henryk Zając zachęca do uprawy „Topinamburu – słonecznika bulwiastego”, tak chętnie zjadanego przez dziki, łosie, jelenie, sarny, zające, bażanty, kuropatwy i ptactwo innych gatunków. W materiale dotyczącym kynologii Daria Białek w artykule „Terier to nie rasa, to stan umysłu cd.” kontynuuje naszą przygodę z terierami. Tym razem możemy przeczytać o foksterierach krótkowłosych, szorstkowłosych i Jack Russel Terierach. Marek Czerwiński przygotował materiał o „Mossberg MVP Scout” – uniwersalnej, solidnej broni, która nie zawiedzie nawet w ekstremalnych warunkach. Justyna Górecka prezentuje scenariusz lekcji w ramach edukacji przyrodniczo-łowieckiej, tym razem na temat „Żubr – polski symbol ochrony przyrody”. W aktualnym numerze Zachodniego Poradnika Łowieckiego także relacje ze spotkań i imprez z udziałem myśliwych. Oprócz tego cykl dla dzieci Wiosenne spotkanie z wiewiórką Hanią i świstakiem Dominikiem, a w nim tekst o „Stworzeniach mitycznych” oraz krzyżówka Michała dla najmłodszych, krzyżówka i quiz z nagrodami dla dorosłych. W numerze jak zawsze wiele przepięknych zdjęć z polskich łowisk.

Życzymy przyjemnej lektury!

Zamówienia

Zamówienia można składać w PPHU "Grandel"
64-920 Piła, ul. O.M.Kolbe 13c
telefonicznie (67) 212-64-27
lub przez internet: grandel@pro.onet.pl

Zapisz się do newslettera