Zachodni Poradnik Łowiecki


Prenumerata roczna wynosi 52,00 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO

ZAMÓWIENIAZ przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.

Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.


W aktualnym 72 numerze Zachodniego Poradnika Łowieckiego Justyna Nowicka w artykule „ASF na zachodzie Polski, więc co dalej…” zadaje sobie i nam wszystkim pytanie, czy w obliczu pojawienia się kolejnych przypadków wirusa ASF wśród dzików w Polsce, aby na pewno właściwie wykorzystaliśmy czas, by pokonać tę niebezpieczną dla hodowli świń chorobę. Sławomir Jaroszewicz w swoim artykule przedstawia nam „Pozyskanie i stany zwierząt łownych w obwodach kół łowieckich w sezonie 2018/19”. Marek Czerwiński przygotował materiał na temat „Varminty – nowe trendy”. W numerze także kolejny artykuł z cyklu „Preparacja krok po kroku”, dzięki któremu tym razem precyzyjnie połączymy przygotowany wcześniej korpus ze skórą. Poza tym materiał Justyny Góreckiej do wykorzystania na zajęciach z edukacji łowieckiej na temat „O lisie słów kilka…”. Tomasz M. Sobalak opisuje nam „Polowania zbiorowe z wykorzystaniem ambon”. Oprócz tego jak zwykle cykl dla dzieci „Zimowe spotkanie z wiewiórką Hanią i świstakiem Dominikiem”, a w nim „Gatunki zagrożone część 2” oraz krzyżówka Michała dla najmłodszych, krzyżówka i quiz z nagrodami dla dorosłych. W numerze także wiele przepięknych zdjęć z polskich łowisk oraz relacje z licznych uroczystości z udziałem myśliwych.

Życzymy przyjemnej lektury!

Zamówienia

Zamówienia można składać w PPHU "Grandel"
64-920 Piła, ul. O.M.Kolbe 13c
telefonicznie (67) 212-64-27
lub przez internet: grandel@pro.onet.pl

Zapisz się do newslettera