Zachodni Poradnik Łowiecki

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.

Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.Prenumerata roczna wynosi 44,00 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO

ZAMÓWIENIAW aktualnym 64 numerze Zachodniego Poradnika Łowieckiego A. Przybylski w artykule „Łoś – ekspansja króla bagien” przybliża nam dobrze funkcjonującą w Polsce populację łosia. S. Jaroszewicz w tekście „Pozyskanie i stany zwierząt łownych w obwodach kół łowieckich” przedstawia wyniki monitoringu łowieckiego na sezon 2016/2017. W tekście „Huragan stulecia” J. Tarkowski opisuje aktualną sytuację łowiecko-leśną na terenach poszkodowanych przez sierpniowy huragan. M. Czerwiński w tekście „Repetier czy sztucer samopowtarzalny, co wybrać?” pomoże nam w wyborze broni kulowej. T. Sokołowski w tekście „Preparacja krok po kroku” przybliża nam z kolei tajniki preparacji medalionu kozła – tym razem przedstawił niezbędne do tego materiały. W numerze także liczne relacje z Mszy Hubertowskich oraz innych uroczystości myśliwskich m.in. „IV Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej”, „Zachodniopomorskie Dni Kultury Łowieckiej Ludzie-Aktywność-Sztuka”, „Hubertus Grodziecki 2017” czy „Msze święte Hubertowskie Poznańskiej Organizacji Łowieckiej 2017 roku”. Oprócz tego, jak zawsze w naszym czasopiśmie, cykl „Zimowe spotkanie z wiewiórką Hanią i świstakiem Dominikiem”, a w nim zima w łowisku. Poza tym krzyżówka Michała dla najmłodszych czytelników, krzyżówka i quiz z nagrodami oraz wiele przepięknych zdjęć. Życzymy przyjemnej lektury!


 

Zapisz się do newslettera