Zachodni Poradnik Łowiecki


Prenumerata roczna wynosi 52,00 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO

ZAMÓWIENIAZ przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.

Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.


W aktualnym 82 numerze Zachodniego Poradnika Łowieckiego Antoni Przybylski „O budowaniu akceptacji dla łowiectwa” w relacji z europejskiej konferencji myśliwych „Zapewnienie silnej przyszłości dla łowiectwa”, która odbyła się w Warszawie. O projekcie zmian terminów polowań na szpicaki, łańki i cielęta jelenia szlachetnego możemy przeczytać w materiale Antoniego Przybylskiego pt. „Letni odstrzał szpicaków i łaniek”. Zasady właściwej preparacji trofeów kozłów zebrała Justyna Nowicka w artykule „Preparacja kozłów na 6”. Marek Czerwiński przedstawia nam „Nowości 2022 roku” na polskim rynku broni. Ponadto, jako że bez dobrej lornetki nie ma udanego polowania, autor opisuje „Lornetkę Vortex Crossfire HD 12x50”. Anna Majdacka przedstawia „Posokowca bawarskiego” ‒ rasę psów stworzonych przez myśliwych, hodowanych pod kątem jak największej przydatności do pracy w łowisku. W aktualnym numerze Zachodniego Poradnika Łowieckiego dużo miejsca poświęcamy na relacje ze spotkań i imprez z udziałem myśliwych, m.in. liczne pikniki, akcje pomocowe, konkursy, wystawy, „Euro Target Show w Poznaniu”, „XXVIII Wielkopolski Festiwal Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej Goraj-Zamek 2022”. Oprócz tego cykl dla dzieci Letnie spotkanie z wiewiórką Hanią i świstakiem Dominikiem, a w nim tekst o „Stworzeniach mniej i bardziej mitycznych” oraz krzyżówka Michała dla najmłodszych, krzyżówka i quiz z nagrodami dla dorosłych. W numerze jak zawsze wiele przepięknych zdjęć z polskich łowisk.

Życzymy przyjemnej lektury!

Zamówienia

Zamówienia można składać w PPHU "Grandel"
64-920 Piła, ul. O.M.Kolbe 13c
telefonicznie (67) 212-64-27
lub przez internet: grandel@pro.onet.pl

Zapisz się do newslettera