Zachodni Poradnik Łowiecki


Prenumerata roczna wynosi 52,00 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO

ZAMÓWIENIAZ przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.

Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.


Aktualny 79 numer Zachodniego Poradnika Łowieckiego, jest dla nas wyjątkowy, gdyż od tego numeru kwartalnik sygnowany jest Poznańskim Medalem Łowieckim, który Zachodni Poradnik Łowiecki otrzymał z okazji 100 rocznicy Polskiego Związku Myśliwych, jako wyraz uznania za wieloletnie działania na rzecz ojczystej przyrody! O tym wydarzeniu szerzej można przeczytać w artykule Mirosława Kwiecińskiego i Tomasza Sobalaka pt. "Zaczęło się 10 lat temu...". W tym numerze również, w artykule Leszka Walendy pt. "W obronie klas wieku jeleni byków", myśliwi selekcjonerzy otrzymają wskazówki, jak winien być realizowany odstrzał samców jeleni, by po latach mieć szansę spotkania w łowisku łownych jeleni byków. W artykule Pauliny Pyrek i Karola Witta, pt. "Wybrane parazytozy zwierzyny płowej..." poznamy pasożyty najczęściej atakujące zwierzynę płową, a dzięki zdjęciom sekcyjnym z uwidocznionymi zmianami patomorfologicznymi uda nam się je łatwo rozpoznać w tuszach pozyskanych i przeznaczonych na użytek własny zwierząt. W artykule Wojciecha Metlera uzyskamy bezcenne wskazówki, jak wzmocnić populację sarny w łowisku, skupiając się zarówno na rogaczach, jak i na właściwej selekcji osobniczej kóz. Hanna Hubaj-Ludowicz, w kolejnym już artykule z zakresu kynologii, zapoznaje nas z rasą Gordon Setter, a Marcin Adamski prezentuje wyniki III Krajowego Konkursu Pracy Tropowców i Posokowców w Starej Korytnicy. W tym numerze również wyniki konkursu fotograficznego im. Włodzimierza Korsaka oraz relacja z wystawy "10 lat malowania ze świętym Hubertem, która miała miejsce w Muzeum w Uzarzewie. W części wydarzeń otrzymamy informację na temat pikników, zawodów strzeleckich, rajdów rowerowych i wystaw plenerowych organizowanych w różnych częściach kraju. Marek Czerwiński, mając na uwadze rozpoczynający się sezon polowań zbiorowych, prezentuje wady i zalety lunety biegowej Vector Continental 1-6 x 26 oraz optyki Nikko Stirling Diamond 3-12 x 62. Oprócz tego jak zwykle cykl dla dzieci „Jesienne spotkanie z wiewiórką Hanią i świstakiem Dominikiem”, krzyżówka Michała dla najmłodszych oraz krzyżówka i quiz z nagrodami dla dorosłych. W numerze także wiele przepięknych zdjęć z polskich łowisk z zakresu trofeistyki.

Zachęcamy do lektury!

Zamówienia

Zamówienia można składać w PPHU "Grandel"
64-920 Piła, ul. O.M.Kolbe 13c
telefonicznie (67) 212-64-27
lub przez internet: grandel@pro.onet.pl

Zapisz się do newslettera