O firmie

O firmie

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo – Usługowe „Grandel” Sp. z o.o. w Pile rozpoczęło swoją działalność w roku 1989.
Jesteśmy dużym biurem zajmującym się sprzedażą polowań dla myśliwych z różnych krajów Europy, w tym z Danii, Niemiec, Belgii, Holandii, Szwecji, Norwegii i Anglii. Współpracujemy z wieloma kołami łowieckimi z terenów z całej Polski, głównie jednak z Wielkopolski, Pomorza, Kujaw i Mazur. Koła te oferują nam w sprzedaży polowania indywidualne na zwierzynę grubą: jelenie, daniele, sarny, dziki i muflony oraz polowania zbiorowe na zwierzynę grubą drapieżniki i ptactwo. Naszymi zagranicznymi kontrahentami są między innymi biura: „GAMEKEEPER”, „NIKA”, „BUHL’S” oraz „LIMPOPO” z Danii oraz „DRENGK” i „SCHRUM” z Niemiec. Cieszymy się ogromnym zaufaniem kół łowieckich i zagranicznych biur polowań. Działania nasze charakteryzuje duża skuteczność pozwalająca na uzyskanie wysokiego wskaźnika sprzedaży polowań dewizowych. Jest to możliwe dzięki sprawnej, wiarygodnej i wzajemnie korzystnej współpracy z zagranicznymi biurami polowań, którym oferujemy imprezy łowieckie w doświadczonych organizacyjnie kołach łowieckich zasobnych w zwierzynę. Naszym kontrahentom gwarantujemy całkowitą płynność w rozliczeniach finansowych. Zapewniamy fachową obsługę polowań przez wyszkolonych pilotów-tłumaczy języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego, duńskiego i norweskiego. Oferujemy piękne kwatery w pensjonatach, gospodarstwach AGRO, leśniczówkach i domkach łowieckich z wyśmienitą polską kuchnią i miłą obsługą.

Ponadto PPHU "Grandel" jest wydawcą między innymi kwartalnika "Zachodni Poradnik Łowiecki".
Pismo to zostało reaktywowane decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu, pierwszy numer poradnika ukazał się 1 kwietnia 2002 roku. Na łamach naszego pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników, miłośników przyrody.

Na rynku wydawnictw specjalistycznych pokazujemy się także jako wydawca cyklu poradników pod nazwą „Z półki myśliwego”. Wydaliśmy m.in. takie pozycje jak: „Ceremoniał łowiecki”, „Klucz do oznaczania wieku jeleni, danieli, saren, muflonów i dzików”, „Ocena wieku zwierzyny grubej przed strzałem”, „Szanujmy trofea”, „Jak wybrać broń myśliwską”, „Poszukiwanie postrzałków zwierzyny grubej”, czy „Dzik praktyczne zasady gospodarowania populacją”. W sprzedaży posiadamy także inne publikacje, np.: „Moje safari”, „Wspomnijmy dawne czasy” , „Nie tylko moje wspomnienia myśliwskie”.

Kierując się w stronę dzieci i młodzieży rozpoczęliśmy cykl wydawniczy materiałów edukacyjnych „Myśliwi-dzieciom”. Malowanki-rymowanki to pozycja, przy której dzieci mogą rysować, malować, czy też na wesoło zapoznać się z opisem gatunków zwierzyny naszych lasów i pól. Przygotowaliśmy piękne wydania dwóch części „Ciekawostek z pól i lasów”, w których przedstawiamy życie zwierząt w lesie, a także przedstawiamy gatunki zwierząt kiedyś łownych, a teraz chronionych. Jesteśmy też wydawcą pięknych reprodukcji grafik o tematyce myśliwskiej autorstwa Mariusza Kędzierskiego, Jacka Seniowa.

Zapisz się do newslettera